1. شما در هر زمان می توانید با مراجعه به تاریخچه ورودها ، دستگاه های وارد شده به اکانت شما، همراه با نوع مرورگر، ورژن مرورگر و همراه با آی پی (متغیر) را مشاهده کنید. اگر از صحت دستگاهی که خودتان باشید اطمینان داشته باشید می توانید روی آی پی مورد اعتماد کلیک کرده و در غیر اینصورت روی مسدود کردن آی پی یا مسدود کردن دستگاه کلیک کنید. توجه داشته باشید که آی پی متغیر هست و با خاموش روشن کردن مودم یا گوشی تغییر می کند پس مراقب مسدود کردن باشید و اگر تشخیص دادید که یکی بصورت غیرقانونی به اکانت شما وارد شده است حتما با تیم فنی در میان بگذارید.
  2. قانون‌مجازات‌ اسلامی، در ماده۷۴۵ (ماده ۱۶ قانون جرایم‌رایانه‌ای) افشای اسرار خصوصی دیگران را جرم دانسته و مجازات آن را جزای‌‌نقدی و تا دو سال حبس درنظر گرفته است. البته اسرار خصوصی در قانون ایران به صورت مشخص تعریف نشده‌ اما صرفا در ماده ۸ قانون "احترام به آزادیهای مشروع و حفظ حقوق شهروندی" نامه‌ها، عکس‌ها،نوشته‌ها و فیلم‌های خصوصی را از مصادیق بارز آن دانسته‌ است.
  3.  همچنین بر اساس ماده ۶۶۹ قانون‌مجازات‌اسلامی تهدید به انجام عملی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خانوادگی شود تا ۷۴ ضربه‌شلاق و یا تا دوسال حبس برای آن درنظرگرفته‌شده‌است. بنابر این به شهروندان توصیه می شود در صورت هرگونه تهدید در این حدود باید از آن فرد شکایت کنند.
  4. این در حالی است که قانون به روشنی عنوان کرده که تمامی متن ها در فضای مجازی اعم از ایمیل، صدای ضبط شده، تلگرام و وایبر و فیس بوک و غیره بعنوان دلیل از فرد شاکی پذیرفته می شود و دادگاه، با مکانیسم مشخصی که توسط کارشناسان حوزه فناوری اجرا خواهد شد، صحت مدارک شما را بررسی کرده و در صورت تائید، ملاک و مبنای صدور حکم قرار خواهد گرفت.